Lúpežné prepadnutie záložne

• Po páchateľovi dnešného lúpežného prepadnutia polícia intenzívne pátra
• Únik plynu
• Smrteľná dopravná nehoda v Partizánskom
• Upozornenie pre občanov

Po páchateľovi dnešného lúpežného prepadnutia polícia intenzívne pátra
Operačné stredisko KR PZ v Bratislave prijalo dnes ráno oznámenie, že v podchode na Trnavskom mýte prišlo k lúpežnému prepadnutiu záložne. Vierohodnosť oznamu potvrdila hliadka polície ihneď po príchode na miesto.

Podľa doposiaľ získaných informácií, v čase o 08:25 hod vošiel do záložne maskovaný ozbrojený páchateľ, pričom pod hrozbou použitia zbrane si z nej vyniesol pláto formátu A4, ktoré obsahovalo zlaté šperky v hodnote približne 12 000,-€ až 15.000,-€. Páchateľ ušiel z podchodu smerom na Vajnorskú ulicu.Počas lúpeže sa v záložni nenachádzal žiaden zákazník, lúpež sa zaobišla bez zranení.
V súčasnosti policajti na mieste vykonávajú všetky potrebné neodkladné a neopakovateľné úkony. Ďalšie okolnosti prípadu sú v súčasnosti predmetom vyšetrovania.
Popis páchateľa: Zdanlivý vek muža je 25 rokov, je veľmi chudej postavy. Oblečenú mal čiernu trojštvrťovú bundu s kožušinovou kapucňou, bledé modré rifle. Na hlave mal modernú hnedú baranicu, oči si kryl slnečnými okuliarmi so žltými sklami. Na rukách mal rukavice.
Akékoľvek informácie k ďalšiemu smeru úniku páchateľa a jeho súčasnému pohybu nám oznámte na bezplatné číslo polície 158, prípadne tak urobte osobne na ktoromkoľvek policajnom oddelení.

Pád stavebného žeriavu – stíhanie
V súvislosti so včerajším pádom stavebného vežového žeriavu začal vyšetrovateľ PZ trestné stíhanie vo veci prečinu všeobecného ohrozenia z nedbanlivosti.
Žeriav pri páde poškodil budovu nachádzajúcu sa neďaleko rekonštruovaného objektu. Rozsah spôsobenej škody doposiaľ vyčíslený nebol. Na stavebnom stroji vznikla škody vo výške takmer 9.000,-€. Okrem muža, ktorý žeriav obsluhoval iné osoby zranenia neutrpeli.
Príčiny pádu sú predmetom ďalšieho vyšetrovania.

Únik plynu

Operačné stredisko KR PZ v Bratislave prijalo dnes dopoludnia oznámenie od príslušníkov HaZZ, že v rodinnom dome vo Veľkom Bieli prišlo k úniku plynu.
Po príchode policajtov sa na mieste nachádzali hasiči, ktorí miesto úniku plynu lokalizovali. Podľa doterajších zistení sa v dome nachádzala 79 ročná žena, ktorá nejavila známky života. Podľa vyjadrenia lekára sa žena pravdepodobne udusila v dôsledku unikajúceho plynu. V dome sa nachádzali ďalšie dve osoby, ktoré boli prevezené do jednej z bratislavských nemocníc. Na mieste polícia v súčasnosti vykonáva všetky potrebné neodkladné a neopakovateľné úkony.
Ďalšie okolnosti sú predmetom vyšetrovania. Vyšetrovateľ PZ začal v tejto súvislosti trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia.

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave

Smrteľná dopravná nehoda v Partizánskom
Včera 13.decembra v doobedňajších hodinách sa stala smrteľná dopravná nehoda v Partizánskom na ceste I/64 pri železničnom priecestí pretínajúcu cestu I/64 v blízkosti predajne s elektronikou.
Vodič nákladného auta zn. Volvo s prívesom jazdil v smere od Topoľčian, pričom v mieste dopravnej nehody sa plne nevenoval riadeniu vozidla a sledovaniu situácie v cestnej premávke, nakoľko si nevšimol na ceste 59-ročnú chodkyňu. Následne 22-ročný vodič ženu zachytil pravou prednou stranou a zrazil ju. Žena utrpela zranenia, ktorým na mieste podľahla. Policajti nezistili v dychu u vodiča nákladného auta požitie alkoholických nápojov. U chodkyne sa bude prítomnosť alkoholu zisťovať pre pitve.
Vyšetrovateľ z Partizánskeho začal trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia.

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trenčíne

Upozornenie pre občanov
Okresné riaditeľstvo PZ v Nitre upozorňuje občanov, že od 21.12.2012 až do konca tohto roku nebude možné zakúpiť si kolkové známky v kiosku na Oddelení dokladov a evidencií na Piaristickej ulici.
Občania si môžu kolkové známky potrebné na vybavenie svojej agendy zakúpiť na pošte.
Stránkové hodiny Oddelení dokladov a evidencií v období Vianočných a Novoročných sviatkov:

Piatok 28.12.2012 od 7,30 do 12,00 hod.
Pondelok 31.12.2012 od 7,30 do 15,00 hod.

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Nitre